energia portal energetyczny energetyka odnawialna energetyka konwencjonalna audyty energetyczne audyt energetyczny on-line efektywność energetyczna analizy on-line kalkulatory energetyczne katalog firm energetycznych energia portal energetyczny energetyka odnawialna energetyka konwencjonalna audyty energetyczne audyt energetyczny on-line efektywność energetyczna analizy on-line kalkulatory energetyczne katalog firm energetycznych
Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

e-nergy energia
portal energetyczny
energetyka odnawialna
energetyka konwencjonalna
audyty energetyczne
audyt energetyczny on-line
efektywność energetyczna
analizy on-line
kalkulatory energetyczne
katalog firm energetycznych
katalog produktów energetycznych
energia
kup/sprzedaj
pompy ciepła
energia słoneczna
energia wiatrowa
energia wodna
biomasa 
ogniwa fotowoltaiczne
Kolektory słoneczne
węgiel
koks

e-nergy badaj

Podział kominków

1. Kominki zabudowane całkowicie lub częściowo w ścianie. 

Biomasa - spalanie brykietu w kominku
Biomasa - spalanie brykietu w kominku

Biomasa - spalanie brykietu w kominku częściowo zabudowanym w ścianie.

Previous Next Play Pause
1

2. Wolno stojące, piecokominki lub kozy - są to lekkie konstrukcje które można zabudować na podłodze o mniejszej nośności.

Podział kominków za względu na sposób rozprowadzania ciepła:

1. Oddające ciepło tylko bezpośrednio do pomieszczenia.

2. Z wymiennikiem ciepła rozprowadzające podgrzane powietrze po mieszkaniu lub budynku. Powietrze jest rozprowadzane po mieszkaniu rurami z wymiennika ciepła znajdującego się najczęściej nad paleniskiem. Cyrkulacja powietrza może być grawitacyjna lub wymuszona. 

3. Z płaszczem wodnym zasilającym instalacje centralnego ogrzewania i /lub ciepłej wody użytkowej. W kominku znajduje się płaszcz wodny w którym podczas palenia podgrzewana jest woda. Następnie ciepła woda jest transportowana do instalacji centralnego ogrzewania i /lub ciepłej wody użytkowej.