energia portal energetyczny energetyka odnawialna energetyka konwencjonalna audyty energetyczne audyt energetyczny on-line efektywność energetyczna analizy on-line kalkulatory energetyczne katalog firm energetycznych energia portal energetyczny energetyka odnawialna energetyka konwencjonalna audyty energetyczne audyt energetyczny on-line efektywność energetyczna analizy on-line kalkulatory energetyczne katalog firm energetycznych
Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

e-nergy energia
portal energetyczny
energetyka odnawialna
energetyka konwencjonalna
audyty energetyczne
audyt energetyczny on-line
efektywność energetyczna
analizy on-line
kalkulatory energetyczne
katalog firm energetycznych
katalog produktów energetycznych
energia
kup/sprzedaj
pompy ciepła
energia słoneczna
energia wiatrowa
energia wodna
biomasa 
ogniwa fotowoltaiczne
Kolektory słoneczne
węgiel
koks

e-nergy badaj

Piec akumulacyjny (elektryczny)

Jest to grzejnik elektryczny, który pobiera energię nocą podczas występowania tańszej taryfy. Energia ta jest następnie akumulowana wewnątrz pieca oraz oddawana do otoczenia zarówno w okresie nagrzewania jak również stygnięcia, gdy tańsza taryfa jest niedostępna. Sposób oddawania ciepła do otoczenia można podzielić na statyczny lub dynamiczny. W pierwszym przypadku ciepło jest oddawana poprzez obudowę, co uniemożliwia regulację. W drugim przypadku poprzez wymuszone wydmuchiwanie ciepłego powietrza z wnętrza pieców, co umożliwia regulację pracy pieca podnosząc jego sprawność oraz komfort cieplny.