energia portal energetyczny energetyka odnawialna energetyka konwencjonalna audyty energetyczne audyt energetyczny on-line efektywność energetyczna analizy on-line kalkulatory energetyczne katalog firm energetycznych energia portal energetyczny energetyka odnawialna energetyka konwencjonalna audyty energetyczne audyt energetyczny on-line efektywność energetyczna analizy on-line kalkulatory energetyczne katalog firm energetycznych
Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

e-nergy energia
portal energetyczny
energetyka odnawialna
energetyka konwencjonalna
audyty energetyczne
audyt energetyczny on-line
efektywność energetyczna
analizy on-line
kalkulatory energetyczne
katalog firm energetycznych
katalog produktów energetycznych
energia
kup/sprzedaj
pompy ciepła
energia słoneczna
energia wiatrowa
energia wodna
biomasa 
ogniwa fotowoltaiczne
Kolektory słoneczne
węgiel
koks

e-nergy badaj

Maty kapilarne

Jest to nowatorskie rozwiązanie pozwalające za wykorzystaniu sufitów oraz ewentualnie części ścian, jako powierzchni grzejącej. W powierzchniach tych montuje się cienkie rurki, w których płynie woda ogrzewająca dane pomieszczenie. Podstawową zaletą mat kapilarnych jest możliwość obniżenie temperatury wody cyrkulującej w obiegu centralnego ogrzewania w stosunku do parametrów wody wykorzystywanych przy ogrzewaniu podłogowym. W przypadku zasilania mat kapilarnych przez pompę ciepła, pozwala to obniżyć temperaturę wewnętrznego źródła ciepła, co ma duży wpływ na sprawność oraz energooszczędność pompy ciepła. Maty kapilarne mogą być również używane w systemie klimatyzacji do chłodzenia.