energia portal energetyczny energetyka odnawialna energetyka konwencjonalna audyty energetyczne audyt energetyczny on-line efektywność energetyczna analizy on-line kalkulatory energetyczne katalog firm energetycznych energia portal energetyczny energetyka odnawialna energetyka konwencjonalna audyty energetyczne audyt energetyczny on-line efektywność energetyczna analizy on-line kalkulatory energetyczne katalog firm energetycznych
Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

e-nergy energia
portal energetyczny
energetyka odnawialna
energetyka konwencjonalna
audyty energetyczne
audyt energetyczny on-line
efektywność energetyczna
analizy on-line
kalkulatory energetyczne
katalog firm energetycznych
katalog produktów energetycznych
energia
kup/sprzedaj
pompy ciepła
energia słoneczna
energia wiatrowa
energia wodna
biomasa 
ogniwa fotowoltaiczne
Kolektory słoneczne
węgiel
koks

e-nergy badaj

Energetyka - możliwości dofinansowania z UE na lata 2014-2020

 

Wsparcie z programów Unii Europejskiej

Wsparcie w nowej perspektywie UE na lata 2014-2020 będzie możliwe zarówno dla projektów dotyczących wytwarzania energii, dystrybucji energii z OŹE jak i wdrażania projektów innowacyjnych czy np. ograniczających zużycie energii oraz emisji gazów cieplarnianych w produkcji MŚP. 

Ze względu na niewystarczający poziom rozwoju sieci elektroenergetycznych w Polsce w stosunku do nagłego wzrostu potrzeb przesyłu energii, w związku z planowanymi inwestycjami w OZE, w ramach funduszy UE przewiduje się również wsparcie budowy, przebudowy oraz modernizacji sieci przesyłowych tak aby umożliwić przyłączenie jednostek wytwarzania energii OZE do Krajowego Systemu Elektroenergetycznego.

Na szczeblu krajowym

Z programów na szczeblu krajowym przewiduje się wsparcie głównie na budowę jednostek wytwarzania energii o większej mocy wykorzystujących energię wiatru, biomasę i biogaz. Inwestycje te mają przyczynić się do wypełnienia zobowiązań wynikających z pakietu energetyczno-klimatycznego. Przewiduje się w mniejszym zakresie wsparcie również jednostek OZE wykorzystujących energię słońca, geotermii oraz wody (wyłącznie na już istniejących budowlach piętrzących, wyposażonych w hydroelektrownie). W zakresie energii z Biomasy to wsparcie dla produkcji energii przede wszystkim z odpadów z rolnictwa, leśnictwa, przemysłu drzewnego i spożywczego oraz odpadów komunalnych i osadów ściekowych.

Na poziomie regionalnym

Na poziomie regionalnym, zgodnie z tzw. inteligentnymi specjalizacjami – smart specialisation i istniejącym potencjałem regionu, przewiduje się wsparcie jednostek o mniejszych mocach wytwarzania wykorzystujących energię z biomasy, biogazu, energię wiatru, energię słońca i wody jak również ciepła przy wykorzystaniu energii geotermalnej lub słonecznej w oparciu o moc zainstalowaną elektrowni.

Zapraszamy do współpracy!

Wszystkich potencjalnie zainteresowanych wsparciem z funduszy UE zapraszamy do współpracy z naszymi ekspertami. Ocenimy czy przedsięwzięcie kwalifikuje się do wsparcia, pomożemy przygotować dokumentację projektową (m.in. wniosek, biznesplan lub studium wykonalności) oraz rozliczyć inwestycję zgodnie z zasadami i wytycznymi programu. 

Zapraszamy do kontaktu.